Kan Bağışı Sorgulama

İnsan Yaşamı için Kanın Yapısı ve Görevleri Önemlidir.

Kan bağışı yapmak, kanaması olan bir insan için umut olmaktır. Dolasıyla düzenli kan bağışında bulunmak, her gün yüzlerce kişinin hayatını kurtarmak anlamına gelir. Kan bağışında bulunurken kan veren kişinin, sağlıklı kan değerleri olması gerekir. Kan değerleri iyi olan bir insan kolaylıkla kan bağışında bulunabilir.

Kan bağışında bulunan kişiye, bağışçı anlamına gelen kelime olarak donör denir. Donörün bağışta bulunduğu kanın yapısı ve görevleri, yönlendirdiğimiz kan kuruluşlarında dikkatlice analiz edilerek, kana ihtiyacı olan kişilere ulaştırılır. Kan bağışında bulunan donörün sağlıklı ve kan verebilir düzeyde olması ihtiyaç sahipleri için hayati önem taşır.

Donörün kan verebilmesi için bazı kan bağışı şartları bulunur. Öncelikle kan bağışında bulunan kişinin bulaşıcı hastalıklardan birine sahip olmaması gerekir.

kan-bagisi-sorgulama

Kan Bağışçısı Olup Olamayacağınızı Öğrenmek için Hemen İletişime Geçin!

kan-bagisi-sorgulama

Yönlendirdiğimiz kan merkezlerinde kan bağışı sorgulama hizmetinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Ülkemizde en sık bulunan kanlardan biri olan A Rh+ kan grubudur. Çoğu kişide bulunmasına rağmen, kan bağışında bulunulmadığı sürece kanaması olan kişiler için kan bir ihtiyaçtır. Kan bağışı yapılırken belirlenen kriterler güncelliğini her zaman korumalıdır. Yönlendirdiğimiz kan kuruluşlarında güncel bilimsel kayıtlara dayalı şekilde kriterler belirlenmektedir. Bu kriterlerden birisi de donör olan kişinin ne kadar sıklıkla kan bağışında bulunabileceğidir. Kan bağışı ne kadar sıklıkla yapılır sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Merkezi Konumlar Sayesinde Düzenli Kan Bağışı!

Kan vermenin ne kadar sıklıkla yapılacağı donörün sağlığına bağlıdır. Bağışçının damar yapısı da bu sıklıkta önemli bir etkendir. Ancak genel olarak bakıldığında bir erkek en sık 2 ayda bir; kadınlar ise, en sık 3 ayda bir olmak üzere ve yılda toplam 4 üniteyi geçmemek koşuluyla kan verebilirler.

Son Teknoloji Ekipmanlar!

Tavsiye ettiğimiz kan kuruluşları günümüz yeni teknolojilerini kullanarak bağışçılarına modern sağlık kuruluşlarında hizmet vermektedir. Bu sayede donör olan kişiyi teşvik edici adımlar atılmıştır.

Yönlendirdiğimiz kan merkezlerinde kan bağışı yapabilme durumunuzu yenilikçi yöntemlerle ve deneyimli sağlık personelleri sayesinde, kısa süre içerisinde rahatça öğrenebilirsiniz.

Bağışçının kan vermeden önce almış olduğu ilaçlar, kana geçmektedir. Bu ilaçlardan bazıları kan bağışı yapmaya engel teşkil eder. Kan bağışından önce, eğer sağlığınız açısından mecbur değilseniz, lütfen ilaç almayınız. Almak durumundaysanız, kan verip veremeyeceğinizi yönlendirdiğimiz kan merkezinde ki doktorlara rahatlıkla danışabilirsiniz.

Kan bağışında bulunmak isteyen kişi için verdiği kanın yapısı ve görevleri, güncel tekniklerle laboratuvarlarda titizlikle incelenir.

Hizmetimizden Faydalanan Gönüllüler

Kan vermek isteyenlerin kan testi sonuçları, hızlı bir şekilde duyurulur.

Mehmet A.
İş yerindeki arkadaşım Hale'nin düzenli olarak kan verdiğini öğrendim. Ben de kana ihtiyacı olan kişilere yardım etmek istedim. Arkadaşım Hale'ye bu konuda sorular sordum. Kendisi kan bağışı merkezini önerdi. Siteyi incelediğimde kan vermeden önce sorgulama yapıldığını öğrendim ve gerekli hizmetten faydalandım. Kan verebileceğimi söylediler ve şu an çok huzurluyum.
Recep Y.
Eşimle birlikte kan bağışında bulunmak istiyorduk. Araştırmalarımız sonucunda bu sitenin, kan vermenin ilk aşaması olan sorgu hizmetini kullandık. Yönlendirilen kan kuruluşunda kan bağışı sorgularımızın sonuçları çok hızlı şekilde bize bildirildi ve kan verebildik. Bu sitenin ekibine çok teşekkür ederim.
Ali T.
Elim bir kaza sonucunda kana ihtiyacım olmuştu. Kısa süre içerisinde kan bulundu ve iyileştim. Bende toplumsal açıdan insanlara yardım etmek için kan bağışında bulunmak istedim. Araştırma yaptığımda kan bağışı merkezinin sorgulama hizmetinden yararlandım. Süreç çok titiz ve hızlı şekilde sonuçlandı ancak ilaç kullandığım için bağış yapamayacağımı öğrendim.

Kan Bağışı Merkezi Her Koşulda Yanınızda!

Kan Bağışı Merkezi, barındırdığı memnuniyet anlayışı ve güven esaslı yaklaşımıyla, pek çok başarıya imza atmıştır. Uzun yıllardır başarıyla buluşan hizmet standartları sayesinde, kan donörü olmayı hedefleyen kişiler için bir yardımcı niteliği kazanmıştır. Sesini duyuramayan ve sevdikleri için bir damla kan bulmak umuduyla çabalayan insanlara sunduğu duyuru hizmetiyle, onların yüzlerce kişiye erişmelerine olanak vermiştir. Eğer siz de kan bağışı yaparak bir hayat kurtarmak için en doğru yolu arıyorsanız, ihtiyacınız olan her şey burada! Hemen bizimle iletişime geçin.  * Bilgilerinizi paylaşmıyoruz.

  Kanın Yapısı ve Görevleri Bilinerek Yapılan Başarılı Tavsiyeler!

  Aldığımız Önemli Sertifikalar

  Kan bağışı sorguluma da dahil pek çok hizmetimizi barındıran Kan Bağışı Merkezi, İzmir başta olmak üzere ülkemizin bütün şehirlerinde yer almaktadır.

  Aklınızdaki sorulardan kurtulup sağlıklı ve güvenli bir şekilde kan bağışı sorgusunda bulunabilir, devamında kan bağışı yaparak, kana ihtiyacı olan bir kişiye yardımcı olabilirsiniz.

  Kan bağışı sorgulama, ülkemiz de dahil pek çok ülkede yaygın olarak başvurulan hizmetler arasındadır. Günümüz dünyasında toplum bilincinin bu denli gelişmiş olması insan hayatı ve toplum dayanışması için önemlidir. Siz de kan bağışı sorgulamanızın sonucuna göre düzenli aralıklarla kan bağışlayan gönüllü kimseler arasına katılabilir onların yaşadığı ve yaşattığı mutluluğu hissedebilirsiniz.

  kan-bagis-noktalari