Kan Bağışı

Kan Merkezlerinde Kan Grupları Titizlikle Analiz Edilir.

kan-bagisi

Kanın canlı hayatı için önemi büyüktür. Dolasıyla kan verme süreci ve sonrasında yapılan çalışmalar, bağışçıyı tekrar kan vermesi için teşvik edici olmalıdır. Sitemizin yönlendirdiği kan merkezleri, kan verme sürecinizi ve kan verme sonrası durumunuzu hassasiyetle takip eder.

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak kullanılmakta olan kan grup sistemlerine baktığımızda, ABO ve Rh sistemleri kullanıldığını görüyoruz. ABO grup sistemine göre kan grupları, A, B, AB ve O grubu diye dörde ayrılırken, Rh sistemine göre ise, RhD Pozitif ve RhD Negatif olarak ikiye ayrılır.

Her iki sistem birlikte kullanıldığından, ortaya sekiz farklı kan grubu çıkar. Bu sekiz farklı grup, aralarında kan bağışı yapabilirler. Kan bağışı süreci kan verme iğnesi ile başlar.

Kan Vermek Bir Yaşam için Umut Olabilir

Kan bağışı yapmanız, bir kişiyi yeniden hayata döndürebilir.

Kan bağışı yapılması, bağışçının toplum açısından sorumluluğunu yerine getirdiğini gösteren bir etkendir. Yapılan bağışların ne zaman ve kim için kullanılacağı bilinmese de ihtiyaç olduğunda acil bir şekilde kullanılacaktır. Kan verme süreci, yönlendirdiğimiz kan merkezlerinde hijyenik ortamlarda ve deneyimli kişiler ile birlikte gerçekleştirilir. Tavsiye ettiğimiz yerlerde kan bağışı yaparken yine insanlar açısından önemli olan kök hücre nakli yapılabilmesi içinde kök hücresi verebilirsiniz. Sağlık açısından yapılan her türlü bağış, emin ellerde ihtiyacı olan kişilere kullanılmaktadır.

kan-bagisi

Güvenilir Kan Verme Süreci!

Kan bağışı yaparken, insanların dikkat ettiği önemli kriterlerden birisi kan alımı yapan kişinin tecrübeli ve donanımlı olmasıdır. Yönlendirdiğimiz kan alım merkezlerinde, profesyonel sağlıkçılar bulunmaktadır. Kan bağışı merkezlerinde toplanan kanlar, tüplerin içerisinde muhafaza edilmektedir. Tüplerin bulunduğu ortam ise son derece steril ve güneş görmeyen bir alandır.

Türkiye'nin Birçok Yerinde Bağış Yapabilirsiniz!

Birçok şehirde bulunan ve merkezi konumda rahatça ulaşım sağlayabileceğiniz kan merkezleri sayesinde kolaylıkla kan bağışında bulunabilirsiniz. Ayrıca kan vermeniz sonrasında kan merkezinde dinlenebilirsiniz.

Hasta yatağında bir damla kana acil ihtiyacı olan ve kısa bir süre içerisinde bulunamaz ise yarınları bitecek olan birini, hayatına ve dostlarına kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kan verme süreciniz, öncelikle bağış yapacağınız yerde bulunan kayıt formunu doldurmanız ile başlayacaktır. Kayıt altına alınan form neticesinde size belirli fiziksel muayeneler yapılmakta ve belirli sorular yöneltilmektedir. Bu sorular ve muayenelerin amacı sağlığınızın durumunu öğrenmek ve kan verebilir seviyede olup olmadığınızı teyit etmek içindir.

Kan merkezlerinde analiz edilen kan grupları, dikkatlice kategorileştirme yapılır. Kanın özellikleri ve yapısı bu kategorileştirmede etkin rol oynar.

Kan Bağışında Bulunan Yardımsever Kişiler

Aferez yöntemi de dahil birçok teknikle kan bağışında bulunan gönüllüler.

Murat C.
Kan vermenin önemli olduğunu, ilk kez ilkokula giderken öğretmenim tarafından anlatıldığını hatırlıyorum. O yaşlarda sadece dinliyor ve kan bağışında bulunamıyordum. Ancak yasal olarak kan verme yaşıma geldiğimde, internette bu siteyi gördüm. Yönlendirdikleri kan merkezlerinde kolaylıkla kan bağışında bulunabildim. Çok mutluyum.
Hasan K.
Trafik kazası geçiren kuzenim için acil kan arıyorduk. İnternette araştırma yaparken kan bağışı merkezi sitesini buldum. Çok hızlı bir şekilde yönlendirdiği kan kuruluşlarına ve bize olan mesafelerine baktım. Sitenin tavsiye ettiği kan kuruluşlarından birinde ihtiyacımız olan kanı bulduk. Bu siteye minnettarım.
Ceylan M.
Kan bağışının insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu biliyor ve çocuklarıma da aynı farkındalığı kazandırmaya çalışıyordum. Kan vermek için ilgili kuruluşları araştırırken kan bağışı merkezi karşıma çıktı. Siteyi incelediğimde çevremdeki kan merkezlerini kolaylıkla bulabileceğimi gördüm. İyi ki bu siteyi kullanmışım, kan verme sürecime çok yardımcı bilgiler buldum.

Kan Bağışı Merkezi Her Koşulda Yanınızda!

Kan Bağışı Merkezi, barındırdığı memnuniyet anlayışı ve güven esaslı yaklaşımıyla, pek çok başarıya imza atmıştır. Uzun yıllardır başarıyla buluşan hizmet standartları sayesinde, kan donörü olmayı hedefleyen kişiler için bir yardımcı niteliği kazanmıştır. Sesini duyuramayan ve sevdikleri için bir damla kan bulmak umuduyla çabalayan insanlara sunduğu duyuru hizmetiyle, onların yüzlerce kişiye erişmelerine olanak vermiştir. Eğer siz de kan bağışı yaparak bir hayat kurtarmak için en doğru yolu arıyorsanız, ihtiyacınız olan her şey burada! Hemen bizimle iletişime geçin.  * Bilgilerinizi paylaşmıyoruz.

   

  Aradığınız Kan Grupları için Doğru Yönlendirme!

  Hizmetlerimizin Kanıtlayıcısı Başarı Sertifikalarımız!

  kan-verme-sonrasi

  Kan bağışı merkezi olarak Antalya İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler dahil olmak üzere Türkiye’nin birçok semtinde yer alan kan merkezlerini sizler için sunuyoruz.

  Siz de kan bağışında bulunarak, tanımadığınız biri de olsa kan ihtiyacını gidermek istemez misiniz? Eğer cevabınız olumluysa sayfamızda yer alan kan kuruluşlarını en kısa sürede ziyaret edebilirsiniz.

  Kan bağışı, insanlar arasında toplumsal bağların ve yardımlaşmanın güçlenmesini sağlar. Bu faydasının yanı sıra kan vermek, kan bağışında bulunan kişinin de manevi olarak huzurlu olmasına yardımcı olur. Ayrıca bilimsel araştırmalar gösteriyor ki kan bağışında bulunmak, kalp krizi geçirme riskini yüzde 90 azaltıcı etkiye sahiptir. Siz de kan bağışında bulunarak, hem kendinize hem de başka kişilere fayda sağlayabilirsiniz.