Kan Bankası

Kan Bankası olarak geçmişten bu yana toplumsal görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.

kan-bankasi

Kan bağışının toplum açısından önemi, herkesin hayatının herhangi bir anında kan bağışına ihtiyacı olabileceğinden geçer. Çünkü, hayatımızın bize ne getireceğine hiç bir zaman emin olamayız. Kan Bankası olarak sizleri bu yönde bilinçlendirmek, ardından da kan bağışı için doğru kişilere yönlendirmeyi kendimize görev edindik.

Kan merkezi İstanbul, Ankara, Bursa gibi birçok büyük şehrimizde sizlere hizmetlerini sunmaktadır. Tamamen gönüllülük esas alınarak yürütülen çalışmalarımız, siz kan bağışçıları sayesinde devam etmektedir. Bağışlarımızı 18-65 yaş aralığındaki, 50 kg üzerindeki herhangi bir bireyden alabiliriz. Kan bağışını erkekler 2 ayda bir, kadınlar da en sık 3 ayda bir olmak üzere ve yılda toplam 4 ünite kanı geçmeyecek şekilde yapabilirler. Sizlerden bir kan bağışı sırasında alınan kan 450 mL’dir. Bu da vücudunuzdaki kanın %7,5-9 kadardır.

kan-bagisi-hayat-kurtarir

Bir Başkasının Yarınlarına Umut Olmak İster Misiniz?

Bilmeden onlarca kişinin hayatına dokunabilirsiniz!

Kan bağışları, birçok ameliyat yapımı sırasında ve diğer birçok konuda kullanılmaktadır. Siz de buna katkı sağlayabilirsiniz! Birilerinin hayatını kurtarabilirsiniz!

Sizin İçin Canla Başla Çalışan Ekibimiz!

“Kan bağışı hayat kurtarır” mottosuyla başladığımız bu işte birçok kişinin aradığı umudun sesi olduk. İşte bu yüzden de, her daim kan bağışının toplum açısından önemi konusunda insanları bilinçlendirme çalışmaları yürüttük. Bu sayede çok insanın yardımına koştuk ve hayatlarına devam etmelerinde yardımımız dokundu. Kan verme, yalnızca bağışı alan kişiye değil, veren kişiye de fayda sağlar. Mesela kan bağışı yapan kişide kemik iliğinin yağlanması önlenir ve kan yapımı sağlıklı olur. Kalp krizi ihtimali %90 oranında azalır. Kan verildiği zaman vücutta hemen yeni kan hücreleri oluşmaya başladığından ötürü, kan bağışçısı dinç ve canlı olur! İşte bu yüzden, kan bağışını desteklemeye her zaman devam edeceğiz!

kan-bagisinin-toplum-acisindan-onemi

Sizleri gerekli kişilere yönlendirebiliriz!

Bağışçı olmak istiyor ama nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız endişe etmeyin! Sizin için buradayız. Sitemizde ulaşabileceğiniz kan bağışı merkezlerine gerekli yönlendirmeleri yaparız. Kan bağışı hakkında merak ettikleriniz de burada cevaplanıyor. Bağış yaptığınız zaman size kan bağışı hediyeleri verilir. Herhangi bir problem yaşanmaması adına, çeşitli yiyecek ve içecek ikramları bulunur. Kan bağışını alacak kişileri desteklerken, bağışçımızla da aynı titizlikle ilgilenmekteyiz. Sizde kan bağışı yapın, yaptırın ve birilerinin hayatını kurtarma şansını bulun! Daha fazla bilgi için formu doldurarak bize ulaşın!    * Bilgilerinizi paylaşmıyoruz.

    Kan Bankası ile Umut Olun!

    Bağışçı olup hayat kurtarın!